Aktualności

pa 22, 2018

ASF


 

Dynamicznie szerzący się w kraju ASF nie ominął rownież naszego łowiska. Aktualnie duża część obwodu 135 oraz część obwodu 136 znajdują się w "czerwonej" strefie (obszar objęty ograniczeniami), natomiast pozostałe części łowiska wraz z obwodem 137 znajdują sie w strefie żółtej (obszar ochronny).
 
W związku z powyższym na terenie łowiska została umieszczona chłodnia przeznaczona do przechowywania tusz upolowanych dzików. Chłodnia znajduje się na terenie "Ostoi" w Łężanach, czyli w strefie czerwonej! Firmy odbierające dziczyznę nie podejmują tusz z tej strefy, co oznacza, że każdy pozyskany dzik musi być pobrany przez myśliwego na użytek własny! Proszę uwzględnić powyższe podczas polowania na dziki. Dokładne wytyczne dotyczące postępowania z odstrzelonymi dzikami w łowisku oraz na terenie "Ostoi" wraz z wewnętrznymi zasadami bioasekuracji zostaną podane w najbliższym czasie.
 
Uwzględniając aktualną sytuację epizootyczną oraz słabą realizację planu pozyskania jeleni informuję, że na polowaniu hubertowskim planowane jest pozyskanie przede wszystkim zwierzyny płowej. Myśliwi chcący pozsykać dzika muszą pamiętać o konieczności pobrania tuszy na użytek własny (po uzyskania negatywnego wyniku w kierunku ASFV).
W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją występowania ASF bardzo proszę na bieżąco śledzić aktualizacje poniższej mapy:

MAPA ASF

 

Darz Bór!

 

Kategoria: Ogólne
Napisał: admin

 

T.S.